W skrócie o panelach fotowoltaicznych i ich działaniu

aice właśnie.Energia cieplna i elektryczna z odnawialnych źródełOdnawialne źródła energii są ostatnio bardzo popularnym tematem wśród ludzi budujących swoje własne cztery kąty. Każdy przecież chce płacić niższe rachunki za energię

Dodane: 24-07-2016 20:09
W skrócie o panelach fotowoltaicznych i ich działaniu Producenci urządzeń fotowoltaicznych konkurują ze sobą co do skuteczności ich modułów. Producenci tacy jak stosują coraz to nowe rozwiązania techniczne w swoich panelach. Krótko o fotowoltaice właśnie.

Energia cieplna i elektryczna z odnawialnych źródeł

Odnawialne źródła energii są ostatnio bardzo popularnym tematem wśród ludzi budujących swoje własne cztery kąty. Każdy przecież chce płacić niższe rachunki za energię lub ciepłą wodę. I tak mamy do wyboru różne metody odzyskiwania lub pozyskiwania energii cieplnej lub elektrycznej. Rekuperacja ciepła jest ostatnio bardzo popularną formą odzysku ciepła z domu, kolejną wartą uwagi metodą jest oczywiście energia słoneczna.

Energię słoneczną można wykorzystać do podgrzewania wody lub do wytworzenia prądu. Obecnie bardziej popularne jest podgrzewanie wody za pomocą tej energii, jednak ceny i dostępność paneli fotowoltaicznych mogą wkrótce to zmienić.


Dlaczego buduje się oszczędne domy?

Energooszczędne budownictwo obecnie króluje, ale nie tylko ze względu na opłacalność, ale także na surowe normy nakładane przez Unię Europejską. Dlatego wiele domów ma na dachach panele słoneczne lub ogniwa fotowoltaiczne, stosuje rekuperację ciepła lub wody oraz sam budynek jest dobrze zaizolowany termicznie.

Starsze budynki również podlegają modernizacjom, ale to już ze względów ekonomicznych, ponieważ nieocieplone lub ze starą instalacją C.O. są zwyczajnie drogie utrzymaniu. Właściciele takich nieruchomości również decydują się na panele fotowoltaiczne lub solarne.


Światło słoneczne przetworzone na prąd?

Darmowa energia wręcz świeci na nas codziennie, więc aż szkoda byłoby z niej nie korzystać. Oczywiście chodzi o energie słoneczną, którą można przetworzyć na energię cieplną lub elektryczną w zależności od zastosowanej technologii. Panele fotowoltaiczne przetwarzają energię słońca, a może raczej fotonów, na prąd. Ta energia może zostać zmagazynowana w akumulatorze do późniejszego użycia.

Panele montuje się na duchu budynku, najczęściej skierowane są na stronę południową pod odpowiednim kątem, co gwarantuje najlepszą skuteczność urządzenia w wytwarzaniu energii. Z pewnością jest to dobry sposób, aby nieco zmniejszyć rachunki za energię elektryczną, a zakup takiego ogniwa może się zwrócić całkiem sprawnie.